hubraum: eventy, budowanie społeczności i social media

W ramach obsługi Hubraum zajmowaliśmy się obsługą wybranych projektów takich jak: 5G, Low Latency Program, Internet Of Things.

Nasza praca polegała głównie na organizacji eventów zrzeszających społeczności zainteresowane tą tematyką w poszczególnych krajach.

 

Hubraum to inkubator technologiczny należący do Deutsche Telekom. Działa w kilku europejskich krajach i zajmuje się wsparciem młodych firm w rozwoju ich biznesu.

 

Eventy i budowanie społeczności

Nasza agencja była odpowiedzialna za stworzenie i animację społeczności osób interesujących się obszarem Internetu Rzeczy oraz implementacją sieci 5G.

Meetupy, prelekcje i spotkania prezentacyjne łączyły świat inwestorów biznesowych z młodymi i zdolnymi twórcami, którzy założyli swoje startupy pod opieką hubraum.

Wszystkie wydarzenia miały na celu promowanie zarówno technologii 5G, jak i tłumaczenie tego rozwiązania w prosty i przystępny sposób, tak, by coraz więcej osób prywatnych i firm zdecydowało się z niego skorzystać.

Realizowane działania miały też na celu integrację wszystkich entuzjastów Internetu Rzeczy oraz stworzenie miejsca wymiany doświadczeń, wiedzy i wizji dotyczących rozwoju technologicznego i biznesowego Internetu Rzeczy w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Na potrzeby realizacji projektu zorganizowaliśmy:
– 7 wydarzeń (Kraków, Bukareszt, Bratysława, Zagrzeb, Warszawa, Kraków i Ateny),
– 15 meetupów lokalnych i zagranicznych.

 

Ponadto, prowadziliśmy bloga z autorskimi, specjalistycznymi treściami.

 

Social media

hubraum wspieraliśmy również w social media poprzez m.in:

  • przygotowanie grafik i treści do postów,
  • budowanie zaangażowanej społeczności,
  • międzynarodowe kampanie reklamowe w serwisach Facebook, Instagram, Twitter.